Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Zespół kontroli stanu izolacji ZKSI-30/M

Zespół kontroli stanu izolacji typu ZKSI-30/M złożony jest z uniwersalnych przekaźników ziemnozwarciowych: centralnego typu PZUC-30/M i blokującego typu PZUB-30/M oraz stycznika wykonawczego. Przekaźniki ziemnozwarciowe uniwersalne typu PZUC-30/M i PZUB-30/M przeznaczone są do kompleksowej ochrony przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzenia izolacji doziemnej w izolowanych od ziemi jednofazowych dwuprzewodowych instalacjach elektrycznych przemienno – stałoprądowych o znamionowym napięciu 30 V, zasilanych ze źródła napięcia przemiennego sinusoidalnego o częstotliwości 50 Hz.

Instalacje mogą być przewidziane do zasilania odbiorników napięciem przemiennym i/lub napięciem stałym, wyprostowanym pulsującym względnie wygładzonym.

Przekaźniki reagują na dowolnego rodzaju uszkodzenia izolacji doziemnej, symetryczne lub asymetryczne, występujące w dowolnej części instalacji, przemiennoprądowej lub stałoproądowej, przed względnie za prostownikiem.

Działanie ochronne przekaźników jest oparte o zasadę wyłączania napięcia zasilania instalacji w przypadku identyfikacji uszkodzenia izolacji doziemnej w stanie napięciowym (zadziałanie przekaźnika centralnego) oraz blokowaniu możliwości jego włączenia, gdy uszkodzenie utrzymuje się w części beznapięciowej (zadziałanie przekaźnika blokującego) i/lub w części pozostającej pod napięciem (działanie przekaźnika centralnego). Funkcję wyłączania napięcia lub blokowania jego załączenia spełnia w zespole ZKSI-30/M stycznik.

Zespół kontroli stanu izolacji ZKSI-30/M przeznaczony jest do stosowania w obwodach pomocniczego napięcia górniczej aparatury i urządzeń elektrycznych, w szczególności w instalacjach skrzyń aparatury elektrycznej kombajnów węglowych.
Pobierz kartę katalogową

Certyfikaty