Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Przekaźnik separujący obwody iskro- i nieiskrobezpieczne do
kontroli ciągłości obwodu ochronnego RExSL-42

Przekaźnik RExSL -42 jest nowszą wersją przekaźnika typu RExSL-2 przystosowaną do zasilania napięciem 42V 50Hz. Posiada certyfikat badania typu WE na zgodność z wymaganiami Dyrektywy 94/9/WE (ATEX).

Jest przeznaczony do zabezpieczenia odbiornika (np. silnika) przed wzrostem rezystancji jego uziemienia w stosunku do systemu uziemiających przewodów ochronnych ponad określoną wartość wynoszącą 80 (+20,-20)S. Może także służyć do zdalnego sterowania elektrycznych urządzeń górniczych w układzie 2-żyłowym, 3-żyłowym.

Posiada dwa niezależnie działające człony. Pierwszy sterowany z obwodu iskrobezpiecznego (styk z szeregowo połączoną diodą) posiada styki wykonawcze do łączenia obwodów nieiskrobezpiecznych. Drugi natomiast sterowany jest w obwodzie nieiskrobezpiecznym i posiada przekaźnik wykonawczy , którego styki przeznaczone są do pracy w obwodach iskrobezpiecznych.

Przekaźnik przewidziany jest do instalowania w komorach aparatowych urządzeń elektrycznych budowy normalnej lub przeciwwybuchowej ognioszczelnej (w komorach aparaturowych lub przyłączowych), eksploatowanych w pomieszczeniach kopalń metanowych i niemetanowych.Pobierz kartę katalogową

Certyfikaty