Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Przekaźnik kontroli stanu izolacji - centralny PZUC-30/M

Uniwersalny przekaźnik ziemnozwarciowy centralny typu PZUC-30/M stanowi część Zespołu kontroli stanu izolacji ZKSI-30/M.

 Przeznaczony jest do kompleksowej ochrony przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzenia izolacji doziemnej w izolowanych od ziemi jednofazowych dwuprzewodowych instalacjach elektrycznych przemienno-stałoprądowych o znamionowym napięciu 30 V, zasilanych ze źródła napięcia przemiennego sinusoidalnego o częstotliwości 50 Hz.

Instalacje mogą być przewidziane do zasilania odbiorników napięciem przemiennym i/lub napięciem stałym, wyprostowanym pulsującym względnie wygładzonym. Przekaźniki reagują na dowolnego rodzaju uszkodzenia izolacji doziemnej, symetryczne lub asymetryczne, występujące w dowolnej części instalacji, przemiennoprądowej lub stałoproądowej, przed, względnie za prostownikiem.

Działanie ochronne przekaźnika jest oparte o zasadę wyłączania napięcia zasilania instalacji w przypadku identyfikacji uszkodzenia izolacji doziemnej w stanie napięciowym i/lub w części pozostającej pod napięciem. . W instalacjach, w których nie jest wymagane stosowanie przekaźnika blokującego (np. w wewnętrznych instalacjach aparatury elektrycznej), przekaźnik centralny może pracować w układzie autonomicznym, w systemie wyłączania i/lub sygnalizacji uszkodzenia.

Zespół kontroli stanu izolacji ZKSI-30/M przeznaczony jest do stosowania w obwodach pomocniczego napięcia górniczej aparatury i urządzeń elektrycznych, w szczególności w instalacjach skrzyń aparatury elektrycznej kombajnów węglowych. Przewidziany jest do instalowania w osłonach urządzeń elektrycznych budowy normalnej lub przeciwwybuchowej ognioszczelnej, eksploatowanych w pomieszczeniach kopalń niemetanowych i/lub metanowych.


Certyfikaty