Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Zabezpieczenie temperaturowe
PZT-14   PZT-7   PZT-3,5


Zabezpieczenie temperaturowe przeznaczone jest do ochrony termicznej silników zaopatrzonych w czujniki pozystorowe lub bimetalowe.
Działanie ochronne zabezpieczenia jest oparte na zasadzie wyłączenia napięcia zasilania w przypadku wykrycia wzrostu temperatury silnika i blokowanie możliwości jego włączenia, do czasu, gdy silnik nie ostygnie.
Zabezpieczenie reaguje na wzrost temperatury silnika w miejscu gdzie są zainstalowane czujniki. Stan zadziałania jest sygnalizowany diodą LED i utrzymuje się tak długo, aż silnik nie ostygnie. Zabezpieczenie dostępne jest w trzech wersjach dla różnych ilości czujników pozystorowych, o rezystancji zadziałania 14 kΩ, 7 kΩ i 3,5 kΩ. Obwód pomiarowy reaguje na zwarcie, przerwę i wzrost rezystancji.

Zabezpieczenie jest przeznaczone do stosowania w szczególności do ochrony termicznej silników eksploatowanych w pomieszczeniach podziemi kopalń niemetalowych i metanowych . Przewidziane jest do instalowania w komorach aparaturowych górniczych urządzeń elektrycznych w wykonaniu normalnym lub przeciwwybuchowym - ognioszczelnymPobierz kartę katalogową

Certyfikaty