Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Przekaźnik sterowniczo-separujący obwody iskro i nieiskrobezpieczne
typu PSSI-42

Przekaźnik PSSI -42 jest wersją przekaźnika typu PSSI-2 przystosowaną do zasilania napięciem 42V 50Hz.
Posiada certyfikat badania typu WE na zgodność z wymaganiami Dyrektywy 94/9/WE (ATEX). Służy do separacji obwodów iskro- i nieiskrobezpiecznych, które są sterowane urządzeniami stykowymi.

Posiada dwa niezależnie działające człony. Pierwszy sterowany z obwodu iskrobezpiecznego posiada zestyki wykonawcze do łączenia obwodów nieiskrobezpiecznych. Drugi natomiast sterowany jest w obwodzie nieiskrobezpiecznym i posiada przekaźnik wykonawczy, którego zestyki przeznaczone są do pracy w obwodach iskrobezpiecznych. Obwód sterowania iskrobezpieczny zapewnia kontrolę przy zwarciu, przerwie i wzroście rezystancji ponad wartość 600W.

Przekaźnik PSSI-42 może być wykorzystany do zdalnego sterowania elektrycznych urządzeń górniczych w układzie 2 lub 3 żyłowym łącznikiem zaopatrzonym w diodę prostowniczą, z możliwością zastosowania rezystora podtrzymującego 560W.

Przekaźnik przewidziany jest do instalowania w aparaturze elektrycznej budowy normalnej lub przeciwwybuchowej, przeznaczonej do stosowania w wyrobiskach podziemnych zakładów górniczych metanowych i niemetanowych. (w komorach aparaturowych lub przyłączowych) .


Pobierz kartę katalogową

Certyfikaty