Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA

Przekaźnik sterowniczo-separujący obwody iskro i nieiskrobezpieczne
typu PSSI


Przekaźnik PSSI służy do separacji obwodów iskro- i nieiskrobezpiecznych, które są sterowane urządzeniami stykowymi. Posiada dwa niezależnie działające człony. Pierwszy sterowany z obwodu iskrobezpiecznego posiada zestyki wykonawcze do łączenia obwodów nieiskrobezpiecznych. Drugi natomiast sterowany jest w obwodzie nieiskrobezpiecznym i posiada przekaźnik wykonawczy, którego zestyki przeznaczone są do pracy w obwodach iskrobezpiecznych. Obwód sterowania iskrobezpieczny zapewnia kontrolę przy zwarciu, przerwie i wzroście rezystancji ponad wartość 600W.

Przekaźnik PSSI może być wykorzystany do zdalnego sterowania elektrycznych urządzeń górniczych w układzie 2 lub 3 żyłowym łącznikiem zaopatrzonym w diodę prostowniczą, z możliwością zastosowania rezystora podtrzymującego 560W.

Przekaźnik przewidziany jest do instalowania w aparaturze elektrycznej budowy normalnej lub przeciwwybuchowej, przeznaczonej do stosowania w wyrobiskach podziemnych zakładów górniczych metanowych i niemetanowych. (w komorach aparaturowych lub przyłączowych) .
Produkowany jest jedynie jako części zamienne do istniejących urządzeń.Certyfikaty