Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowo - Usługowe  
sp. z o.o.
STRONA GŁÓWNAO FIRMIEOFERTAPRACE PROJEKTOWEKONTAKTCERTYFIKATYPLIKI DO POBRANIA


Ognioszczelny zespół separacyjny  typu  OZSD

Ognioszczelny zespół separacyjny  typu  OZSD przeznaczony jest do stosowania we wszystkich przypadkach,  gdzie koniecznym jest 
- wprowadzenie do nieiskrobezpiecznych systemów sterowania,
- automatyki i kontroli procesów technologicznych, 
- informacji o stanie czujników bistabilnych  (np.  metanometria, położenie drzwi tam wentylacyjnych,  zwrotnic itp.),  a także
- zdalnego sterowania w obwodach iskrobezpiecznych różnego rodzaju napędów.

Stanowią go umieszczone w obudowie ognioszczelnej dwa przekaźniki sterowniczo – separujące obwody iskro i nieiskrobezpieczne typu   PSSI-2 oraz osprzęt umożliwiający ich zasilanie i podłączenie obwodów zewnętrznych.

Każdy z  przekaźników posiada dwa niezależne człony. Pierwszy sterowany z obwodu iskrobezpiecznego (zestyk z szeregowo połączoną diodą) posiada  styki wykonawcze do łączenia obwodów nieiskrobezpiecznych.  Drugi natomiast sterowany jest w obwodzie nieiskrobezpiecznym i posiada przekaźnik wykonawczy,  którego styki przeznaczone są do pracy w obwodach iskrobezpiecznych.
Do umożliwienia pracy styków strony nieiskrobezpiecznej w
obwodach o napięciu znamionowym do 230V 50Hz  służą dodatkowe przekaźniki pośredniczące.  Dla realizacji układów sterowania z zewnętrznym potwierdzeniem stanu załączenia przewidziano dodatkowy przekaźnik  włączany na napięcie zasilania. 

Ognioszczelny zespół separacyjny dwukanałowy  wykonywany jest w dwóch wersjach różniących się wartościami napięcia zasilania: 

OZSD 42            napięcie zasilania  24V; 50Hz lub 42V;  50Hz  

OZSD 230          napięcie zasilania  220V; 50Hz lub 230V;  50Hz  

 


Pobierz kartę katalogową

Certyfikaty